Okuliści dla Afryki

Okuliści dla Afryki, to akcja charytatywna realizowana przez bielską Klinikę Okulus, z którą Kobold PR współpracuje od 2010 r. Pomysłodawczynią akcji jest dr Iwona Filipecka, która razem z optometrystką Agnieszką Lembowicz wyjechała na przełomie września i października 2012 r. do Kamerunu. Tam przez ponad dwa tygodnie specjalistki Kliniki Okulus badały i leczyły wzrok młodych Kameruńczyków w 5 polskich misjach w środkowej części kraju – Nguelemendouka, Betare-Oya, Abong Mbang, Domentang i Djout. Udało się przebadać wzrok aż 1700 dzieci oraz ponad 100 osób dorosłych! Dla wszystkich dzieci z zaburzeniami wzroku przygotowano w Polsce okulary korekcyjne, które następnie wysłano do Afryki. W dalszej perspektywie dr Filipecka chce stworzyć na miejscu gabinet okulistyczny, w którym będą mogli pracować okuliści z całego świata. Okulistka planuje także kolejne badania w Afryce. Akcja realizowana jest we współpracy z Fundacją Dzieci Afryki oraz inicjatywą Dentysta w Afryce.

Kobold w afrykanskim buszu z Kliniką Okulus

Kobold PR zajmuje się prowadzeniem biura prasowego akcji, wspiera działania organizacyjne oraz pomaga dotrzeć do potencjalnych sponsorów inicjatywy.

Wyjątkowa akcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród mediów m.in. radiowej Trójki, programu Pytanie na Śniadanie oraz Dzień Dobry TVN, magazynu Świat Kobiety, tygodnika Przekrój oraz dwutygodnika Puls Medycyny. Współtworzymy także stronę internetową  akcji  oraz prowadzimy facebook’owy fanpage akcji.